• ثتوسا با دشت مغان "سبز" می‌شود

  ثتوسا با دشت مغان "سبز" می‌شود

  زمرد دشت مغان، برای شرکت سرمایه گذاری و توسعه عمران استان اردبیل - با نماد ثتوسا - سبب شده تا این شرکت محوری، رویکرد جدیدی در عرصه کشاورزی و صادراتی اتخاذ کند.

 • توسعه برات الکترونیک و ابزارهای نوین تامین مالی، هزینه تولید را کاهش می‌دهد

  توسعه برات الکترونیک و ابزارهای نوین تامین مالی، هزینه تولید را کاهش می‌دهد

  بانک مرکزی به دنبال توسعه ابزار‌های تامین مالی است، زیرا به شکل سنتی بنگاه‌ها معمولاً برای اخذ تسهیلات به صورت جزیره‌ای به شبکه بانکی مراجعه می‌کنند که این موضوع موجب رشد نقدینگی و رشد پایه پولی و تورم می‌شد، در نتیجه با توسل به برات الکترونیک فشار بر منابع بانک‌ها کاهش می‌یابد.

 • گام بلند برای جهش تولید با برات الکترونیک/ سککوک ابزار موثر  زنجیره تامین مالی

  گام بلند برای جهش تولید با برات الکترونیک/ سککوک ابزار موثر  زنجیره تامین مالی

  سرانجام حرکت هدفمند دولت  برای صدور برات الکترونیک -با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی- و با حضور فعال شرکت سککوک و صاد از سوی بانک صادرات نتیجه داد و یک گام بلند عملیاتی  برداشته شد.

 • سککوک راهکار نوین تأمین مالی از سوی بانک مرکزی است

  سککوک راهکار نوین تأمین مالی از سوی بانک مرکزی است

  معاون اقتصادی اتاق تعاون گفت: بانک مرکزی درصدد عملیاتی کردن روش‌های جدید و نوین تأمین مالی است و سککوک را باید بخشی از این راهکارهای نوین دانست.

 • تجهیز بیش از ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار

  تجهیز بیش از ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار

  مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل گفت: در راستای افزایش بهره وری تولید و مصرف بهینه آب در استان اردبیل، تاکنون بیش از ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار شده‌اند.

 • بازار سرمایه، رکن مهم نظام اقتصادی کشور است

  بازار سرمایه، رکن مهم نظام اقتصادی کشور است

  محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بازار سرمایه به عنوان رکن مهم در نظام‌های اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، بیان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در نظامات اقتصادی، حضور مردم در عرصه‌های اقتصادی از مسیر بازار سرمایه است.

 • تامین مالی زنجیره‌ای ۷۰ درصد منابع تخصیصی به سرمایه درگردش را آزاد می‌کند

  تامین مالی زنجیره‌ای ۷۰ درصد منابع تخصیصی به سرمایه درگردش را آزاد می‌کند

  امیرحسین مزینی، معاون پژوهشی پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: بانک مرکزی در قالب سیاست تثبیت اقتصادی به درستی اصلاحات پارامتریک نظام بانکی را در دستور کار قرار داده است اما در کنار این اصلاحات باید به اصلاحات ساختاری هم اندیشید.

 • سککوک بر تامین مالی بخش خصوصی و تعاونی بیشتر تمرکز کند

  سککوک بر تامین مالی بخش خصوصی و تعاونی بیشتر تمرکز کند

  علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تأثیر تأمین مالی صحیح بر تقویت تولید و افزایش مشارکت مردم در فرآیندهای تولیدی و اشتغال‌زا گفت: "باید مشارکت مردم را در اقتصاد افزایش داد. همانطور که دولت سیزدهم و  رهبرانقلاب بارها تأکید داشته‎اند؛ اقتصاد باید مردمی شود و اقتصاد غیرمردمی نتیجه‌ای جز کاهش تولیدات و توقف رشد اقتصادی نخواهد داشت."

 • سککوک؛ مجموعه ای برای کاهش نقدینگی و هدایت اعتبارات به سمت تولید

  سککوک؛ مجموعه ای برای کاهش نقدینگی و هدایت اعتبارات به سمت تولید

  درودیان گفت: نبود هدایت صحیح منابع بانکی، چرخ تولید را از رونق انداخته و امروز شاهد هستیم به جای اینکه تولید تقویت شود، سفته‌بازی تقویت شده است. ضرورت جدی دارد که دولت و بانک مرکزی در زمینه هدایت منابع و شیوه تخصیص آن، نظارت حداکثری انجام دهند.

 • عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام اصلاح شد/ کاهش تورم تولیدکننده به عدد ۲۸ درصد

  عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام اصلاح شد/ کاهش تورم تولیدکننده به عدد ۲۸ درصد

  سخنگوی دولت گفت: بر اساس تصمیم هیات وزیران عوارض عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام که قبل از این طبق قانون بودجه مقرر شده بود، اصلاح شد و این عدد کاهش پیدا کرد و امروز به گمرک ابلاغ شد.

 • اعلام زمان برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان

  اعلام زمان برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان

  جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان، پنجشنبه ۱۶ فروردین سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

 • "سککوک" پلتفرمی بازارساز برای کمک به تولیدکننده است

  "سککوک" پلتفرمی بازارساز برای کمک به تولیدکننده است

  عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: "سککوک یک امکان مالی نوین است و در حوزه بازارسازی کاربرد بسیاری دارد و باری رسان تولیدکننده در امر فروش و بازاریابی محصول به شمار می آید.

 • کارگران و کارمندان در پایان سال بخوانند

  کارگران و کارمندان در پایان سال بخوانند

  با نزدیک‌ شدن به پایان سال، یکی از موارد مهم برای کارمندان، کارگران و صاحبان کسب و کار پرداخت عیدی و سنوات است. این پرداخت‌ها بر اساس پایه حقوق تعیین و انجام می‌شوند.

 • پیوند سککوک با بازارهای مالی منجر به تقویت تولید می‌شود

  پیوند سککوک با بازارهای مالی منجر به تقویت تولید می‌شود

  حسن حیدری، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: سککوک یک سامانه تأمین مالی کارآمد و نظام‌مند است که در راستای تقویت زنجیره تأمین مالی می‌توان آن را تعریف و تفسیر کرد.

 • نحوه تشخیص زمان تعویض روغن موتور

  نحوه تشخیص زمان تعویض روغن موتور

  تعویض روغن موتور به عواملی مثل نوع خودرو، نوع روغن موتور، نحوه رانندگی و شرایط محیطی بستگی دارد اما بطور کلی توصیه می شود که روغن موتور را هر 5000 تا 7000 کیلومتر تعویض کنید اما این موضوع برای روغن صنعتی نیز متفاوت است.

 • آیا امکان استعلام چک صیادی به صورت آنلاین وجود دارد؟

  آیا امکان استعلام چک صیادی به صورت آنلاین وجود دارد؟

  استعلام آنلاین چک صیادی، یک قابلیت ویژه است که با هدف صرفه‌جویی در زمان و انرژی افراد طراحی شده و این شرایط را فراهم می‌کند تا معاملات در بستری امن صورت بگیرند.

 • سککوک؛ شیوه مطلوب تأمین مالی برای دانش‌بنیان‌ها

  سککوک؛ شیوه مطلوب تأمین مالی برای دانش‌بنیان‌ها

  بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تحقق نظام نوین تأمین مالی را یک امر لازم و ضروری توصیف کرد و در این باره گفت: شیوه‌های سنتی تأمین مالی دیگر پاسخگو نیست. مردم انتظار دارند تأمین پروژه‌ها و حمایت از اشتغال و ازدواج به نحو مطلوب و کارآمد انجام پذیرد.

 • گزارش عملكرد وزارت اقتصاد به مردم در قالب های متنوع هنری و به زبان ساده

  گزارش عملكرد وزارت اقتصاد به مردم در قالب های متنوع هنری و به زبان ساده

  دکتر رضا خواجه نائینی معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس شورای فرهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی در نشست ستاد گرامیداشت دهه فجر این وزارتخانه بر اجرای برنامه های اثربخش بویژه گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در دولت سیزدهم به مردم در قالب های هنری و به زبان ساده تأکید کرد.

 • مشكل عدم پذیرش ضمانتنامه بانكی صادركنندگان، با جایگزینی "سامانه صدور گارانتی" رفع می شود

  مشكل عدم پذیرش ضمانتنامه بانكی صادركنندگان، با جایگزینی "سامانه صدور گارانتی" رفع می شود

  معاون سیاست گذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اعلام جایگزینی "سامانه صدور گارانتی" توسط دولت، به جای ضمانتنامه بانکی برای صادرکنندگان بخش خصوصی در آینده نزدیک، گفت که با این روش، مشکل عدم پذیرش ضمانت نامه بانکی از سوی طرف های خارجی به خاطر تحریم ها، رفع می شود.

 • برنامه‌های سککوک" در راستای تقویت مشاغل خرد و محرومیت‌زدایی حمایت شود

  برنامه‌های سککوک" در راستای تقویت مشاغل خرد و محرومیت‌زدایی حمایت شود

  سامانه سککوک در راستای توسعه تامین مالی زنجیره تامین با رویکرد کالای اقتصادی، در قالب امضای یک تفاهم‌نامه‌ با کمیته امداد-تجربه موفقی را- پشت سر گذاشت که اینک، تکرار این تجربه در کنار کمیته امداد، ضروری به نظر می رسد تا براساس آن اقشار تحت پوشش این کمیته بتوانند لوازم خانگی ایرانی را به صورت اقساطی و با قیمت مناسب تهیه کنند.