نحوه ارسال پیامک با شماره سامانه

برای همه ما پیش آمده که بارها از شماره های مختلف پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی دریافت کرده ایم. این شماره ها با خطوط موبایل تفاوت دارند. به این شماره ها خطوط عمومی و اختصاصی گفته میشود که به کمک آن ها میتوان پیامک های انبوه تبلیغاتی و خدماتی را ارسال کرد.
نحوه ارسال پیامک با شماره سامانه

برای همه ما پیش آمده که بارها از شماره های مختلف پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی دریافت کرده ایم. این شماره ها با خطوط موبایل تفاوت دارند. به این شماره ها خطوط عمومی و اختصاصی گفته میشود که به کمک آن ها میتوان پیامک های انبوه تبلیغاتی و خدماتی را ارسال کرد.

در اصل باید بگوییم ارسال پیامک با سیمکارت های شخصی امکان پذیر نیست. زیرا مخابرات این خطوط را مسدود میکند. به همین دلیل برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی، باید از شماره های سامانه پیامکی استفاده کنید. در این نوشته درباره انواع شماره های سامانه و روش های ارسال پیامک به کمک آن ها توضیح خواهیم داد.

دیگران چه می خوانند:

خطوط سامانه پیامکی

هر سامانه پیامکی شماره های مختلفی برای ارسال پیامک های تبلیغاتی، اطلاع رسانی و خدماتی در اختیار کاربران خود قرار میدهد. با این شماره ها میتوان به راحتی و یا سرعت هر چه بیشتر بازاریابی پیامکی خود را شکل داد. بیایید با انواع این شماره ها آشنا شویم.

سرشماره های عمومی و اشتراکی

سامانه پیامکی همیشه یک خط عمومی دارد که آن را در اختیار تمامی کاربران خود قرار میدهد. برای مثال ممکن است کسب و کارها فقط بخواهند یک بار پیامک ارسال کند و نیازی به خطی که به نام برند آن ها باشد، ندارند. به همین دلیل میتوانند از خطوط عمومی استفاده کنند.

به دلیل اینکه چندین کاربر از این شماره به صورت مشترک اسفتاده میکنند، قابلیت دریافت پیامک از سمت مخاطبان برای این خط وجود ندارد. پس این شماره سامانه، فقط میتواند پیامک شما را برای مخاطبان ارسال کند.

این خطوط با تمامی پیش شماره های 1000، 2000، 3000، 5000، 021 و 026 ارائه میشوند.

سرشماره‌های اختصاصی سامانه

یکی دیگر از شماره هایی که پنل های پیامکی ارائه میدهند، خطوط اختصاصی است. وقتی پنل اس ام اس خریداری میکنید، میتوانید از شماره های عمومی سامانه برای ارسال پیامک های خود استفاده کنید. اما اگر بخواهید یک خط فقط به اسم شما و برندتان باشد، باید سرشماره اختصاصی خریداری کنید. این شماره قابلیت دریافت پیامک از سمت مخاطابن شما را نیز دارد و به راحتی میتوانید به کمک آن با مشتریان خود در ارتباط باشید. در اصل این خطوط چیزی شبیه به سیمکارت شخصی شماست و مالک اصلی آن شمایید. هیچ فرد و یا کسب و کار دیگری نمیتواند از آن ها استفاده کند.

بهتر است هر کسب و کاری شماره سامانه مخصوصی برای خود داشته باشد و به کمک آن ها پیامک ارسال کند.

بسیاری از افرادی که شما قصد ارسال پیامک به آن ها را دارید، پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند. برای اینکه بتوانید به این شماره ها پیامک ارسال کنید، باید خط اختصاصی خود را خدماتی کنید. ارسال پیامک خدماتی محدودیت ارسال به بلک لیست مخابرات را نیز برای شما رفع می‌کند.

نحوه ارسال اس ام اس با سامانه پیامکی

برای استفاده از شماره عمومی کافی است سامانه پیامکی خریداری کنید تا این شماره در اختیار شما قرار بگیرد. سپس در زمان ارسال های خود، این خط را انتخاب کنید و با کمک ان پیامک های خود را ارسال کنید.

ممکن است شما بخواهید چندین خط اختصاصی برای خود تهیه کنید. فقط کافی است در زمان ارسال پیامک های خود یکی از آن ها را انتخاب کنید و پیامک های خود را بفرستید. شاید شما فقط یکی از خطوط خود را خدماتی کرده باشید. پس اگر قصد دارید برای کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را بسته اند پیامک بفرستید، حتما از خط اختصاصی خدماتی خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از شماره اختصاصی سامانه

شاید برای شما سوال شده باشد که اصلا اهمیت استفاده از خطوط اختصاصی چیست و چرا بهتر است از آن برای ارسال پیامک های تبلیغاتی و خدماتی خود استفاده کنیم. در ادامه به برخی از مزایای این خط سامانه خواهیم پرداخت.

قابلیت دریافت اس ام اس

شما در طول حیات کسب و کار خود، باید به مخاطبان خود در ارتباط باشید، از آن ها نظرسنجی کنید و با برگزرای مسابقه، لحظات خوشی را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. اگر یک خط اختصاصی داشته باشید به راحتی میتوانید تمامی این کارها را انجام دهید. زیرا این شماره سامانه قابیلت دریافت پیامک مخاطب را نیز دارد.

یک شماره اختصاصی برای برند شما

از آنجایی که خطوط عمومی در اختیار برنده ها و کسب و کارهای مختلف است، اگر از این خطوط برای ارسال اس ام اس های خود استفاده کنید، پیامک شما در کنار پیامک سایر برندها قرار خواهد گرفت. برای جلوگیری از این کار و داشتن یک ارتباط خاص با مخاطب، بهتر است یک شماره سامانه به نام خود داشته باشید.

برندسازی با هزینه مناسب

اگر بخواهید برند شما به طور خاص در زهن مخاطب بماند، یک خط اختصاصی بهترین گزینه است. زیرا هزنیه خرید یک شماره سامانه اختصاصی بسیار پایین تر از سایر روش های بازاریابی کسبوکار است. شما نیازی به تبلیغ های طولانی مدت و یا صرف هزنیه های هنگفت به بلاگرها و.. ندارید. کافی است یک خط اختصاصی خریداری کنید و با کمک این خط، بازاریابی پیامکی خود را شکل دهید.

سخن پایانی

برای استفاده از پنل پیامکی، قطعا نیاز به یک شماره خواهید داشت. این شماره هم میتواند عمومی باشد و هم اختصاصی شما. بهتر است برای یک ارتباط موثر و درست با مخاطبان، شماره سامانه اختصاصی خود را خریداری کنید و از همین حالا بازاریابی پیامکی خود را شروع کنید.

نحوه ارسال پیامک با شماره سامانه

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟