ردیاب خودرو | مزایای استفاده از ردیاب خودرو

استفاده از ردیاب‌ خودرو در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که تنها کسب‌وکارها و ناوگان‌ها هستند که نیاز به ردیابی خودروها دارند، اما بسیاری از مصرف‌کنندگان اکنون به مزایای استفاده از چنین سیستمی در خودروی شخصی خود نیز پی برده‌اند.
ردیاب خودرو | مزایای استفاده از ردیاب خودرو

ردیاب خودرو | مزایای استفاده از ردیاب خودرو

 

استفاده از ردیاب‌ خودرو در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که تنها کسب‌وکارها و ناوگان‌ها هستند که نیاز به ردیابی خودروها دارند، اما بسیاری از مصرف‌کنندگان اکنون به مزایای استفاده از چنین سیستمی در خودروی شخصی خود نیز پی برده‌اند.

دیگران چه می خوانند:

ردیاب خودرو | مزایای استفاده از ردیاب خودرو | خرید انواع ردیاب ماشین

هنگامی که یک ردیاب جی‌پی‌اس در داخل خودرو قرار می‌گیرد، دستگاه دائماً داده‌های مربوط به موقعیت، زمان، سرعت و غیره را ارسال می‌کند که همگی از طریق ماهواره‌ها به سیستم‌های کامپیوتری ارسال می‌شوند. این اطلاعات را می‌توان از هر 5 ثانیه یک بار تا هر 60 دقیقه در برخی موارد، بسته به میزان اطلاعاتی که می‌خواهید، به روز کرد.

امروزه تقریباً غیرقابل تصور است که فردی تجربه‌ی کار با سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) نداشته باشد. بسیاری از ما دستگاه‌های جی‌پی‌اس را روی گوشی‌های خود داریم و بسیاری ردیاب‌های جی‌پی‌اس را بر روی خودروی خود نصب کرده‌اند. ناوگان حمل و نقل نیز از مدت‌ها قبل از ردیابی خودرو برای بهبود بهره‌وری و ردیابی دارایی‌ها استفاده کنند. در این مقاله بررسی خواهیم کردیم که مزایای استفاده از ردیاب خودرو چیست.

ردیابی GPS چیست؟

 

یک دستگاه ردیابی GPS، مجهز به گیرنده، به شیئی که می‌خواهید نظارت کنید متصل است. این دستگاه همچنین برای ثبت زمان و مکان آن (با استفاده از طول و عرض جغرافیایی) در ارتباط با ماهواره‌های GPS ساخته شده است.

امروزه اکثر مدل‌های جدید خودرو در جهان از درب کارخانه مجهز به ردیاب خودرو هستند تا مالکان خودروهای شخصی بتوانند از ناوبری ماهواره‌ای استفاده کنند. این کار باعث افزایش رضایت رانندگان از وسایل نقلیه خود شده و در عین حال به کاهش هزینه‌های سوخت کمک می‌کند زیرا افراد می‌توانند مسیرهای کارآمدتری را به مقصد خود طی کنند.

انتخاب یک ردیاب مناسب همیشه چالش‌برانگیز بوده است. جیپیران طیف وسیعی از انواع ردیاب خودرو و ردیاب آهنربایی را برای استفاده شخصی و برای ناوگان حمل و نقل در هر اندازه و به صورت بی سیم یا با سیم ارائه می‌دهد. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می‌توانید از پیاده‌سازی سیستم ردیابی خودرو برای تجارت حمل و نقل خود بهره‌مند شوید، می‌توانید از کارشناسان جیپیران مشاوره بگیرید.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو

 

یکی از مزایایی که هرکسی با شنیدن نام ردیاب خودرو در ذهنش نقش می‌بندد، این است که ردیاب‌های خودرو می‌توانند به شما در پیدا کردن خودرو در صورت سرقت کمک کنند؛ اما ردیاب خودرو به خصوص برای ناوگان حمل و نقل مزایای بی‌شماری دارد که در ادامه خواهید خواند.

مزایای ردیابی خودرو در هر کسب و کاری که با حمل‌ونقل در ارتباط است بسیار ارزشمند است. مدیریت کارمندان میدانی بدون ردیاب خودرو بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد. شما به عنوان مدیر باید مطمئن شوید که رانندگان و کارمندان شما مسیرهای تعیین شده را دنبال می‌کنند. ردیاب خودرو همچنین می‌تواند هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهد و بهره‌وری و رضایت مشتری را بهبود بخشد؛ اما این همه چیز نیست. در اینجا بسیاری از مزایای دیگر ردیابی GPS خودرو وجود دارد که در ادامه خواهید خواند.

1. کمک می‌کند تا مراقب کارمندان میدانی خود باشید

 

از آنجایی که نمی‌توانید کارمندان میدانی خود را ببینید، احتمالاً نمی‌توانید متوجه شوید که:

آیا کارکنان شما برای ملاقات با مشتریان پایبند به برنامه زمان‌بندی هستند؟

آیا آن‌ها به استراحت شخصی طولانی مدت پرداخته‌اند؟

آیا آن‌ها در حالی که قرار است کار کنند، کارهای شخصی انجام می‌دهند؟

ردیاب خودرو و سیستم مدیریت ناوگان می‌تواند در اینجا به شما کمک کند. یک ردیاب خودرو به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که نمایندگان میدانی یا رانندگان تحویل شما در لحظه کجا هستند؛ بنابراین، در هر کجا و در هر زمانی که هستید، می‌توانید کارمندان خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار خود را به درستی انجام می‌دهند.

2. رانندگان مسیر را گم نمی‌کنند

 

وقتی کارمندان شما مسیر را گم می‌کنند، از برنامه عقب می‌مانند و نمی‌توانند به موقع به قرارهای خود برسند. این اتفاق برای شهرت کسب و کار شما خوب نیست. سیستم ردیابی خودرو به کارمندان شما کمک می‌کند تا بفهمند چگونه بدون گم شدن از نقطه A به نقطه B بروند. مهم‌تر از آن، مسیرهای تولید شده توسط ردیاب خودرو همیشه به طور کامل بهینه می‌شوند و همیشه کوتاه‌ترین و کارآمدترین مسیرهای ممکن را ارائه می‌دهد و در نهایت احتمال گم شدن اعضای تیم کاهش می‌یابد زیرا آن‌ها یک مسیر دقیق با آدرس‌های صحیح دارند.

ردیاب خودرو مزایای استفاده از ردیاب ماشین

3. بهبود ایمنی راننده - یکی از بزرگ‌ترین مزایای ردیاب خودرو

 

ردیاب خودرو از کارکنان میدانی شما در برابر آسیب فیزیکی محافظت می‌کند. نرم‌افزار مانیتورینگ ردیاب خودرو علاوه بر اینکه نشان می‌دهد کارمندان شما در حال حاضر کجا هستند، سرعت فعلی خودرو را نیز به شما اطلاع می‌دهد و چون دارای ویژگی هشدار سرعت است، به طور خودکار می‌تواند در هنگام افزایش سرعت راننده، به شما پیام ‌دهد. شما می‌توانید فوراً با راننده خود تماس بگیرید تا سرعت خود را کاهش داده و از هر گونه تصادف جاده‌ای جلوگیری کنید.

علاوه بر این، اگر وسیله نقلیه کارمندی ثابت بماند، می‌توانید با راننده تماس بگیرید تا علت را جویا شوید. اگر راننده به شما اطلاع دهد که تصادف کرده است، می‌توانید بلافاصله یک فرد یا تیمی را برای کمک به کارمند اعزام کنید. این امر ایمنی راننده را بهبود می‌بخشد زیرا ماندن طولانی ‌مدت در جاده در هنگام تصادف خطرناک است.

4. از پیش آمدن اختلافات احتمالی با مشتری جلوگیری می‌کند

 

یکی دیگر از مزایای سیستم ردیاب ماشین  این است که می‌تواند به جلوگیری از مشاجرات مشتریان کمک کند چراکه شما جزئیات اطلاعات تحویل را خواهید داشت. به عنوان مثال، شما زمان دقیق ورود راننده به یک مکان و مدت زمان اقامت در آنجا را خواهید دانست. بنابراین، اگر مشتری از تأخیر در تحویل یا قرار شکایت کند، شما از حقیقت ماجرا اطلاع دارید و می توانید برای او توضیح دهید.

5. یک برنامه ردیاب خودرو به تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند

 

دستگاه ردیاب ماشین اطلاعات دقیقی در مورد فعالیت ناوگان شما جمع‌آوری می‌کند. با این داده‌های ردیابی، می‌توانید رانندگان خود را با دقت بیشتری ارزیابی کنید. شما متوجه خواهید شد که آیا تکنیک‌های بهره‌وری سوخت شما کار می‌کند یا خیر. همچنین بهتر متوجه خواهید شد که وسایل نقلیه شما چند وقت یک‌بار به تعمیر و نگهداری نیاز دارند. بررسی داده‌های جمع‌آوری‌شده با دستگاه ردیاب GPS برای خودروها می‌تواند گلوگاه‌هایی را شناسایی کند که سرعت رانندگان را کاهش می‌دهد. شما با استفاده از این داده‌ها در هنگام برنامه‌ریزی مسیرها، می‌دانید که باید از این مناطق اجتناب کنید تا رانندگان شما بتوانند بدون اتلاف وقت و بنزین به مقصد مورد نظر برسند.

به طور کلی، شما می‌توانید تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد استفاده از منابع کسب و کار خود بگیرید.

6. وسایل نقلیه دزدیده شده را پس بگیرید

 

نرم افزار ردیاب خودرو که بر روی گوشی، لپ‌تاپ یا تبلت شما نصب می‌شود به شما کمک می‌کند مکان دارایی‌های خود را در هر زمان ردیابی کنید. می‌توانید هر زمان که دارایی خارج از ساعات کاری معمولی به مکان مشخصی حرکت می‌کند که این می‌تواند به معنای سرقت باشد، خودرو را ردیابی کنید.

شما می‌توانید بلافاصله با پلیس تماس بگیرید و اطلاعات را به آن‌ها بدهید تا آن‌ها خودرو و دارایی‌های شما را به سرعت بازگردانند.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران و قیمت‌های خودرو، جایگزین کردن یک وسیله نقلیه دزدیده شده ممکن است میلیون‌ها تومان هزینه داشته باشد. گاهی اوقات نیز وسایل شخصی یا باری که در آن وسیله نقلیه بوده است بسیار با ارزش است. با استفاده از یک ردیاب خودرو، شانس خود را برای پس گرفتن وسیله نقلیه دزدیده شده بالا خواهید برد و از هزینه گم شدن خودرو جلوگیری می‌کنید.

7. حق بیمه را کاهش دهید

 

یک شرکت بیمه تنها زمانی به کسب درآمد می‌رسد که حق بیمه‌ای که جمع‌آوری می‌کند بیشتر از خسارتی باشد که باید پوشش دهد. هرچه احتمال رخ دادن حادثه برای شما کمتر باشد، شرکت بیمه، حق بیمه کمتری از شما خواهد گرفت. بسیاری از شرکت‌های بیمه برنامه‌هایی دارند که حق بیمه و فرانشیز را برای مشاغلی که وسایل نقلیه خود را ردیابی می‌کنند، کاهش می‌دهد.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، سیستم ردیاب خودرو علاوه بر اینکه نشان می‌دهد رانندگان شما کجا هستند، به شما نشان می‌دهد که با چه سرعتی حرکت می‌کنند. شما می‌توانید از این داده‌ها برای اثبات به بیمه‌گر خود استفاده کنید که رانندگان شما از محدودیت سرعت پیروی می‌کنند. این داده‌ها می‌تواند تأیید کند که رانندگان شما توقف یا شتاب ناگهانی ندارند.

بیمه‌گر شما متوجه می‌شود که رانندگان شما کمتر دچار تصادف می‌شوند. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند حق بیمه کمتری برای شما قرار دهند. به طور خلاصه، ردیاب ماشین به شما این امکان را می‌دهد که به شرکت‌های بیمه ثابت کنید که کارمندان میدانی شما به طور مطمئن رانندگی می‌کنند. این باعث کاهش حق بیمه شما می‌شود که باعث آزاد شدن سرمایه برای سایر حوزه‌های کسب‌وکار شما می‌شود. این یکی از مهم‌ترین مزایای دستگاه‌های ردیاب خودرو است.

8. ردیاب خودرو، بهره‌وری راننده را بهبود می‌بخشد

 

یکی از مزایای مهم ردیابی ناوگان حمل‌ و نقل این است که شما گاهی حتی نیاز به نگاه کردن به آن را ندارید. وقتی رانندگان بدانند که تحت نظر هستند، متوجه می‌شوند که نمی‌توانند از قوانین سرپیچی کنند. یکی دیگر از مزایای ردیابی خودرو این است که به شما امکان می‌دهد عملکرد راننده را به طور دقیق ارزیابی کنید.

این اطلاعات به شما امکان می‌دهد بدانید چه رانندگانی مستحق افزایش حقوق هستند و چه رانندگانی به آموزش بیشتری نیاز دارند. رانندگان شما نیز خواهند دید که ترفیع‌هایی که انجام می‌دهید بر اساس ارزیابی‌های عینی است، بنابراین آن‌ها هم انگیزه‌های لازم را برای تلاش بیشتر خواهند داشت.

9. اعتماد مشتری را افزایش دهید

 

سیستم‌های ردیاب خودرو می‌توانند محدوده امن GPS یا (geofencing) را مشخص کنند. محدوده امن در واقع شامل ترسیم مرزهای سفارشی بر روی یک نقشه دنیای واقعی است. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هنگام عبور رانندگان شما از آن مرزها، اقدامات خاصی را انجام دهد. به‌عنوان مثال، به طور خودکار به مشتریان شما یک پیام متنی ارسال می‌کند که راننده شما در شرف ورود است. همچنین به‌طور خودکار زمان تخمینی ورود را به‌روزرسانی می‌کند. مشتریان شما نیز اعتماد بیشتری به شما کسب می‌کنند و به تجارت با شما ادامه می‌دهند.

10. تجهیزات خود را بررسی کنید

 

تجهیزات پیشرفته مانند لیفتراک‌های خودکار گران است. باید از آن‌ها تا حد امکان استفاده کنید چرا که هر ثانیه بیکار بودن آن‌ها هدر دادن پول است. ردیاب خودرو در اینجا نیز می‌تواند کمک کند. مزایای ردیابی GPS فقط محدود به اتومبیل‌های موجود در جاده‌ها نیست، بلکه می‌تواند تجهیزات موجود در انبار شما را نیز به طور مؤثرتری کنترل کند. شما می‌توانید تجهیزات خود را برای اطمینان از رعایت پروتکل‌های ایمنی نظارت کنید.

 

ردیاب خودرو و ردیاب ماشین مزایای استفاده از ردیاب خودرو

 

سخن آخر

 

یک سیستم ردیابی GPS بسیار بیشتر از یک نقشه است. با آن، می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید و در عین حال سطح خدمات مشتری خود را افزایش دهید. این سیستم توانایی شما را برای ایمن نگه داشتن دارایی‌هایتان افزایش می‌دهد و همچنین می‌تواند بینشی در مورد رفتار راننده به شما بدهد و می‌تواند به محافظت از رانندگان و محموله شما نیز کمک کند.

برای بهره‌مندی از سیستم جی‌پی‌اس با کیفیت بالا، نیازی نیست که کسب و کار شما ناوگان بزرگی باشد. حتی یک وسیله نقلیه تجاری در ناوگان شما یا خودروی شخصی شما به اندازه کافی برای محافظت با سیستم ردیاب خودرو مهم است.

مهم نیست که ناوگان شما محصولاتی را به خانه‌ها تحویل می‌دهد یا بخشی از یک زنجیره تأمین پیچیده است، مشتریان شما انتظار نوع خاصی از خدمات و راحتی را دارند. از آنجایی که سیستم ردیابی GPS موقعیت مکانی دقیق وسایل نقلیه ناوگان خود را به شما می‌دهد و می‌توانید وسایل نقلیه خود را با کارایی بیشتری ارسال کنید، مشتریان شما راضی‌تر خواهند بود.

جیپیران یکی از بزرگ‌ترین و قابل اعتمادترین مراکز فروش ردیاب خودرو در بین تمام مراکز فروش است. همچنین خدمات پس از فروش را برای مشتریان خود در سراسر کشور فراهم کرده است. برای مشاوره در مورد خرید بهترین نوع ردیاب خودرو می‌توانید از کارشناسان جیپیران بهره ببرید.مطلب فوق رپرتاژ آگهی می باشد و سایت رصد بورس هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

ردیاب خودرو | مزایای استفاده از ردیاب خودرو

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟