۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد

سازمان بورس و اوراق بهادار با اتصال به درگاه ملی مجوزهای کشور به نشانی (mojavez.ir) و ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای نهاد مالی (سمین)، جهشی در بخش صدور مجوز نهادهای مالی ایجاد کرد.
۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد
دیگران چه می خوانند:

به گزارش رصدبورس به نقل از سنا، با شکسته شدن انحصار، پس از 13 سال مجوز فعالیت شرکت کارگزاری جدید اعطا شد و در مجموع تاکنون 22 مجوز در بخش کارگزاری‌ها صادر شده است که از این تعداد 15 مورد موافقت اصولی، 6 مورد مجوز تأسیس و یک مورد مجوز فعالیت بوده است.
همچنین در دوره مدیریت جدید سازمان بورس (از 22 مهر 1400 الی 21 اسفند 1401) در مجموع 113 مجوز در بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ اعطا کرده است که از این تعداد 68 مورد موافقت اصولی تأسیس و یا تبدیل بوده و 45 مورد دیگر نیز مربوط به مجوز فعالیت است.
در مدت مشابه، 182 مجوز در بخش صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعطا شده است که از این تعداد 58 موافقت اصولی، 34 مجور تأسیس و 90 مورد مجوز فعالیت بوده است. همچنین برای نخستین بار مجوز فعالیت صندوق‌های بخشی، تضمین اصل سرمایه، اهرمی و املاک و مستغلات صادر شده است.
همچنین مجموع صدور مجوز در بخش شرکت‌های خدمات‌دهنده همچون سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری و… به 79 مورد می‌رسد که از این تعداد 35 موافقت اصولی، 25 مجوز تأسیس و 19 مورد مجوز فعالیت بوده است.

۳۹۶ مجوز در دوره جدید مدیریت سازمان بورس صادر شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟