مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران برگزار شد / «لوتوس» سهمی 625 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه تامین سرمایه لوتوس پارسیان صبح روز جاری مورخ 23 اسفند 1401، با حضور 92 درصد سهامداران در محل مرکز همايش‌هاي بين‌المللي دانشگاه الزهرا برگزار شد.
مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران برگزار شد / «لوتوس» سهمی 625 ریال سود تقسیم کرد

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، این جلسه به ریاست آقای عبدالحسین صادقی باطانی–نماینده گروه مالی پارسیان-، نظارت آقایان ستاری – نماینده سرمایه‌گذاری تدبیر- و طالبی فرهانی- نماینده مخابرات ایران- و دبیری آقای مجتبی تقی‌پور-مدیرعامل و عضو هیئت مدیره- برگزار شد.

در این مجمع پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی شرکت که با اظهار نظر مقبول حسابرس همراه بود، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 1401/10/30 به اتفاق آرا تصویب شد.

دیگران چه می خوانند:

از دیگر مصوبات مجمع تامین سرمایه لوتوس، تقسیم سود 625 ریالی به ازای هر سهم است که طبق اعلام قبلی در سامانه کدال، از تاریخ 20 فروردین 1402 از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب بانکی‌ای که سهامداران حقیقی در سامانه سجام معرفی کرده‌اند واریز می‌شود. همچنین، سهامداران حقیقی که در سامانه سجام احراز هویت نشده باشند، دو ماه بعد از تاریخ مجمع می‌توانند به شعب بانک پارسیان مراجعه کرده و سود خود را دریافت کنند. سود سهامداران حقوقی نیز از طریق امور مالی شرکت و در موعد مقرر پرداخت خواهد شد.

از دیگر موارد دستور جلسه مجمع «لوتوس» انتخاب اعضای هیئت مدیره بود که بر این اساس مجمع با انتخاب اعضای حقوقی به شرح گروه مالی پارسیان، شرکت خدمات مشاور خردپیروز، سرمایه‌گذاری سایپا، سرمایه‌گذاری تدبیر و مخابرات ایران موافقت کرد و همچنین شرکت تامین اندیش پارس و سرزمین پهناور مهر به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه تامین سرمایه لوتوس پارسیان به شرح زیر است:

    تعیین سایت کدال و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت
    انتخاب موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان بازرس و حسابرس قانونی و موسسه حسابرسی هشیار ممیز به عنوان بازرس علی‌البدل شرکت

در این جلسه، اهم دستاوردهای ناشی از فعالیت «لوتوس» در سال مالی منتهی به 1401/10/30 توسط آقای مجتبی جهانگیری –عضو هیئت مدیره شرکت- به سهامداران گزارش داده شد.

رشد 22 درصدی دارایی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت «لوتوس»، بازارگردانی 50 نماد در بازار سرمایه و به عبارتی بازارگردانی 13 درصد از ارزش بازار سهام توسط لوتوس و کسب بیش از 15 هزار میلیارد ریال سود خالص در سال مالی مورد گزارش، از جمله مهمترین نکات عملکردی لوتوس در سال مالی مورد گزارش است.

مجتبی جهانگیری با اشاره به تنوع مناسب درآمدی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، به ادامه تلاش‌های این شرکت برای ایجاد تنوع در ابزارهای تحت مدیریت اشاره کرد و از دستور کار سال آینده این شرکت برای راه‌اندازی دو ابزار جدید خبر داد.

همچنین، در ادامه این جلسه آقای عبدالحسین صادقی –رئیس مجمع- از برنامه افزایش سرمایه آینده «لوتوس» گفت و افزود: در فروردین ماه سال جدید مجمعی برای افزایش سرمایه شرکت برگزار خواهیم کرد که بر اساس آن قصد داریم سرمایه شرکت به میزان 11 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران برگزار شد / «لوتوس» سهمی 625 ریال سود تقسیم کرد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟