سرعت بخشی در فرآیند ضمانت با وثیقه الکترونیکی بورسی

کارشناس بازارسرمایه گفت: فرآیند تامین مالی از طریق توثیق سهام به سبب عدم نیاز به ضامن با سرعت بیشتری محقق می‌شود.
سرعت بخشی در فرآیند ضمانت با وثیقه الکترونیکی بورسی

الهه‌ سی‌ستار -خبرنگار رصدبورس | حسین کرمی در گفت‌وگو با رصدبورس:  با اشاره به رونمایی از سامانه ستاره در سازمان بورس و اور ق بهادار اظهار کرد: توثیق سهام در اصل به بحث وثیقه گذاشتن دارایی مالی از نوع سهام است، به معنای دیگر اگر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی نیاز به اخذ تسهیلات مالی از بانک داشته باشد بدون نیاز به ضامن می‌تواند سهام خود را در رهن بگذارد البته کمیته انتشار اوراق هر سهمی را به عنوان وثیقه پذیرش نمی‌کند زیرا میزان نقدشوندگی سهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: ضریبی که کمیته انتشار اوراق برای توثیق سهم تا قبل برای اشخاص حقوقی در نظر می‌گرفت کف میانگین یکسال گذشته سهام بود که این امر بر افزایش تعداد سهم‌های توثیقی تاثیر می‌گذاشت.

دیگران چه می خوانند:

کرمی بیان کرد: فرآیند تامین مالی از طریق توثیق سهام با سرعت و کیفیت بیشتری محقق می‌شود، از سوی دیگر نیز اگر مسئله مذکور به درستی اجرا شود نظر سایر سرمایه‌گذاران نیز به سمت بازار سهام جلب خواهد شد.

این کارشناس بازارسرمایه در پایان گفت: اقدامات مثبت سازمان در یکسال اخیر تاکنون سبب افزایش شفافیت در بازارسرمایه شده که در این راستا می توان به الزام شرکت‌ها برای واریز سود از طریق سامانه سجام، واریز سودهای رسوب شده، افزایش عقمق مظنه و سایر موارد اشاره کرد.
 

برای گوش کردن به این خبر کلیک کنید.

 

https://rasadbours.com/uploads/files/1664356873533/20220928_123425.m4a

سرعت بخشی در فرآیند ضمانت با وثیقه الکترونیکی بورسی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟