تغییر قوانین در برخورد با متخلفان بازار سرمایه ضروری است

کارشناس بازار سرمایه گفت: سیگنال فروش‌ها یکی از عوامل آسیب بازار سرمایه هستند که برخورد با آنها نیاز به تغییر قوانین دارد.
تغییر قوانین در برخورد با متخلفان بازار سرمایه ضروری است

الهه سی‌ستار - خبرنگار رصدبورس | نوید رجایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رصد بورس در پاسخ به اینکه رانت اطلاعاتی، سیگنال فروشی و اطلاعات نهایی چه ضربه‌ای به بازار سرمایه می‌‎زند و آیا برخوردها بازدارنده و متناسب با حجم تخلف هستند، تصریح کرد: قطعا افراد زیادی هستند که اطلاعات موجود در شرکت که به صورت عمومی‌‎در کدال منتشر نشده را دارند، برخی از افراد از طریق کانال‌های تلگرامی ‌‎و اینستاگرامی‌ ‎اقدام به فروش این اطلاعات، یا قبل از انتشار این اخبار براساس آن خرید و فروش می‌‎کنند و زمانیکه خبر در کدال منتشر می‌‎شود تاثیری در روند سهام ندارد.
وی ادامه داد: دلیل آن هم این است که روند سهم براساس این اخبار تغییر کرده و همین عامل باعث خواهد شد سرمایه‌گذاران و معامله‌گران اعتماد خود را به بازار سرمایه از دست بدند.
رجایی درباره اینکه روند بررسی تخلفات و صدور رای در بازار سرمایه را چطور ارزیابی می‌‎کنید، گفت: به طور کل باید قوانین بازار سرمایه مورد بررسی مجدد قرار بگیرد و با توجه به عمق و حضور میلیون‌ها سهامدار در این بازار، حکم‌ها سریع‌تر و قاطع‌تر صادر شود.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آسیب سیگنال فروشی به بازار و مردم اضافه کرد: اگر فردی توانایی تحلیل بالایی داشته باشد، قطعا در بازار سودهای خوبی به دست خواهد آورد و نیازی به سیگنال فروشی نیست. به طور کل اکثر افرادی که اقدام به سیگنال می‌‎کنند از قدرت تحلیل و دانش پایینی برخوردار هستند و در نتیجه در بسیاری موارد، مردمی‌‎که اینگونه اقدام به سرمایه‌گذاری می‌‎کنند با ضررهای سنگینی مواجه خواهند شد.
وی به سهامداران و مردم پیشنهاد کرد تا به طور کل از این افراد دوری کنند و با برخوردهای قهری جوابگوی آنها نباشند. بهترین اقدام فرهنگ‌سازی در این زمینه است و افراد سرمایه‌گذار باید نسبت به مولفه‌ها و فندامنتال آگاهی داشته باشند تا سرمایه‌گذاری امنی را تجربه کنند.
رجایی در پایان و در پاسخ به این پرسش که سرمایه گذاری غیرمستقیم یا مستقیم؛ کدام برای سهامداران مناسب است؛ توضیح داد: اگر افراد وقت و دانش کافی را برای سرمایه‌گذاری مستقیم ندارند حتما باید از عملکرد صندوق و سبدگردان مورد نظر آگاهی داشته باشند و در این زمینه حسابی تحقیق و بعد سرمایه گذاری کنند.
 

برای گوش کردن به این خبر کلیک کنید.

دیگران چه می خوانند:

https://rasadbours.com/uploads/files/1664356781606/20220928_122642.m4a

 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تغییر قوانین در برخورد با متخلفان بازار سرمایه ضروری است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟