دعوای داوران عصر جدید بالا گرفت l کنایه امین حیایی به اظهار نظر کارن همایون فر

کنایه امین حیایی به اظهار نظر کارن همایون‌فر درباره اجرای یک شرکت‌کننده را در این ویدیو در ادامه ببینید.
دعوای داوران عصر جدید بالا گرفت l کنایه امین حیایی به اظهار نظر کارن همایون فر

کنایه امین حیایی داور عصر جدید  به اظهار نظر کارن همایون‌فر درباره اجرای یک شرکت‌کننده را در این ویدیو ببینید. اخبار مرتبط 10:32:15 عذر بدتر از گناه احسان علیخانی مجری عصر جدید  / ماجرای اجرای پرحاشیه تماشاچی «عصر جدید» 09:09:43 کل کل خنده دار احسان علیخانی با شرکت کننده؛ ما آب حوض شما شیر موز! + فیلم 00:30:59 شوخی زشت احسان علیخانی با شرکت کننده جوان / پسر جوان مسابقه را ترک کرد 14:55:10 شیطنت های بانمک پسرک پهلوان؛ سوژه جدید احسان علیخانی + فیلم 13:43:38 حرکتی خفن از شرکت کننده عصر جدید! + فیلم 00:24:13 اجرای ایرانیزه شده گروه پرحاشیه عصر جدید + فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد.

در ویدئویی که در «هشتگ عصر جدید» پخش شد، احسان علیخانی توضیح می‌دهد یکی از تماشاگران به او گفته در فصل دوم و سوم مسابقه ویدئویی از خوانندگی خود برای «عصر جدید» ارسال کرده، اما دیده نشده است. علیخانی پس از گفت‌وگوی کوتاهی با این فرد که در میان تماشاگران نشسته بود، او را در عمل انجام‌شده قرار داد و گفت روی صحنه برود و ترانه‌ای بخواند. این تماشاگر ترانه کوتاهی را بدون موسیقی از روی موبایل خواند، اما در خصوص هومن یارمحمدی شرایط کاملا متفاوت و البته مهیا بود.

دیگران چه می خوانند:

او پس از این که اتفاقی توسط احسان علیخانی انتخاب شد، روی صحنه آمد و قطعه «نفرین» را خواند که اتفاقا موزیک آن به صورت تنظیم‌شده و آماده موجود بود! یارمحمدی به اندازه شرکت‌کنندگانی که از فیلتر ارسال فیلم و راستی‌آزمایی عبور کرده بودند، فرصت اجرای یک قطعه کامل را داشت و با رای داوران در فینال حاضر شد، در صورتی که این اتفاق برای فردی که ویدئوی اجرایش را در «هشتگ...» دیدیم، رخ نداد و حتی اجرای او در برنامه اصلی یعنی قسمت سوم، اصلا پخش نشد.

نقض قوانین مسابقه

هر مسابقه‌ای چارچوب و قوانینی دارد که همه شرکت‌کنندگان باید آن را رعایت کنند تا به رقابت راه یابند، بنابراین حتی اگر فرض کنیم فرصتی مشابه فرصت هومن یارمحمدی در اختیار دیگر افراد قرار گرفته باشد، باز هم مسئله اجحاف در حق دیگر شرکت‌کنندگان مسابقه و نقض قوانین همچنان به قوت خود باقی است و نمی‌توان به واسطه آن ماجرای هومن یارمحمدی را توجیه کرد.

اگر او صرفا قطعه‌ای را اجرا می‌کرد و با رای داوران به فینال نمی‌رفت و زنگ طلایی احسان علیخانی را دریافت نمی‌کرد، ایراد مهمی به موضوع وارد نبود، اما او بدون طی مراحل لازم به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

کشف استعداد از میان تماشاچیان؟! قسمت یازدهم فصل سوم مسابقه «عصر جدید» که شامگاه یکشنبه، 21 فروردین پخش شد با یک اتفاق عجیب و حاشیه‌ای همراه بود. احسان علیخانی با اشاره به این که تعداد زیادی از ویدئوهای ارسالی مربوط به استعداد خوانندگی بوده، خطاب به تماشاچیان پرسید چه کسانی تصور می‌کنند که استعداد خوانندگی دارند؟ سپس یکی از تماشاگران حاضر در سالن را انتخاب کرد تا برای نمایش استعداد خود روی صحنه بیاید.

سپس قطعه «نفرین» که علیخانی اعلام کرد به صورت تنظیم شده موجود است، پخش شد و این تماشاچی که در زمینه خوانندگی و نوازندگی نیز تجربه داشت، شروع به خواندن کرد. در نهایت قرار بر این شد که داوران هنگام اجرا به هومن یارمحمدی رای بدهند و او پس از کسب چهار چراغ سفید در فینال قسمت 11 حاضر شد. نکته عجیب این بود که احسان علیخانی با زنگ طلایی خود، هومن یارمحمدی را به مرحله بعد فرستاد!

طبق قوانین مسابقه، شرکت‌کنندگان باید مراحل ارسال ویدئو، راستی‌آزمایی، پذیرفته شدن و تمرین را طی کنند، بنابراین حضور یارمحمدی در جمع شرکت‌کنندگان و برندگان «عصر جدید» عادلانه نیست. طبق آن‌چه در واکنش‌های مخاطبان دیده می‌شود نیز بسیاری از کاربران انتخاب این فرد را اتفاقی ندانسته و آن را اتفاقی از پیش تعیین شده برای بالا رفتن جذابیت مسابقه و کنار زدن برخی حواشی مانند ماجرای دختر نابینا دانسته‌اند.

عصر جدید کپی است؟

خیلی ها هنوز هم این برنامه را یک کپی کامل از مسابقات استعدادیابی در ایالات متحده می دانند، شاید خیلی نزدیک باشد، مثلاً: همانند مسابقات آمریکایی، قبل از ورود شرکت کننده یک قسمت کوتاه از ورود اجرا و نظرات داوران نشان داده می‌شود و سپس مسابقه شروع شده و شرکت کننده روی استیج می‌آید، حتی میز داوران هم مثل برنامه آمریکایی هاست اما نمیشود کپی تلقی کرد!

اما در عصرجدید، در حرفه اي ترین شکل بحث می‌شود. اما نه دعوایی در کار اسـت و نه حریم و حرمتی می شکند. همونطور کـه حمید عزیز دراین ویدئو گفت:” مـن یک هفته اسـت دارم با این بچه زندگی می‌کنم” مـا هـمه یک خانواده هستیم کـه روز بـه روز بزرگ تر می‌شود. با محکم ترین استدلال بـه جدال و جدل با هم می‌رویم و بهمین دلیل، هـمه از تک تک ثانیه هاي عصرجدید لذت می‌بریم.

دعوای داوران عصر جدید بالا گرفت l کنایه امین حیایی به اظهار نظر کارن همایون فر

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟