جوانه پالایشگاه اصفهان در بندرعباس با ۱۲۰ هزار بشکه/واگذاري ۵۲۰ هکتار زمین به پالايشگاه اصفهان در هرمزگان

مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، در گفتگو با خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی پالایشگاه اصفهان ،درخصوص تفاهم‌نامه امضاءشده با استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به اهمیت قرارگرفتن پالایشگاه اصفهان در کنار دریا قصد داریم، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای را به مساحت ۵۳۰ هکتار احداث کنیم و لذا یک پالایشگاه ۱۵ سال ساخت را تهیه کرده و تا پایان سال آینده در آن محل نصب خواهیم کرد.
جوانه پالایشگاه اصفهان در بندرعباس با ۱۲۰ هزار بشکه/واگذاري ۵۲۰ هکتار زمین به پالايشگاه اصفهان در هرمزگان

به گزارش خبرنگار واحد رسانه روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، دکتر محسن قدیری ،خوشبختانه ما برای توسعه فعالیت ها یک تفاهم نامه ای با استانداری هرمزگان امضاء کردیم که براین اساس نزدیک به 520 هکتار زمین به این شرکت در استان هرمزگان واگذار شد.

وی ادامه داد: ما قصد داریم که یک واحد پالایشگاهی با ظرفیت 120 هزار بشکه درهرمزگان احداث کنیم ؛همچنین تعدادی از پروژه های هلدینگ پتروپالایش اصفهان را به هرمزگان منتقل کنیم. این پروژه ها در حال حاضر تحت بررسی است که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

دیگران چه می خوانند:

انتقال برخی از پروژه‌های پالایشگاه اصفهان به هرمزگان

وی درباره دلیل انتقال برخی از پروژه‌های پالایشگاه اصفهان به هرمزگان، توضیح داد: یکی از رویکردهای ما افزایش صادرات به منظور قطع وابستگی و تامین ارز می باشد و استان هرمزگان به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد ما را برآن داشت تا به فکر ایجاد این پالایشگاه و واحدهای تولیدی در این منطقه در آینده نزدیک باشیم تا بتوانیم تولیدات  مازاد بر نیاز داخل را که در سطح استانداردهای بین‌المللی است  را برای عرضه در بازارهای جهانی از طریق بنادر این استان فراهم کنیم.

دکتر قدیری افزود: خوراک این پالایشگاه دراستان هرمزگان توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی نفت ایران تحت بررسی قرار گرفته و موافقت های اولیه برای تامین خوراک صورت پذیرفته است.

وی اعلام کرد: انتقال برخی از پروژه ‌های پالایشگاه اصفهان به استان هرمزگان با هدف توسعه فعالیت‌ها در این منطقه و تسریع صادرات برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: با در مدار آمدن قرار گرفتن این پالایشگاه  روزانه 5.5 میلیون لیتر بنزین و 5 میلیون لیتر گازوئیل به ظرفیت سوخت کشور اضافه خواهد شد و قصد داریم که ظرفیت پالایشگاه را تا 500 بشکه در روز برسانیم.

جوانه پالایشگاه اصفهان در بندرعباس با ۱۲۰ هزار بشکه/واگذاري ۵۲۰ هکتار زمین به پالايشگاه اصفهان در هرمزگان

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟