پنج پروژه بزرگ منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در شرف افتتاح

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به تشریح پنج پروژه بزرگ با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد در این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت و گفت: با تمام توان در راستای تأمین زیرساخت‌ها پیش خواهیم رفت.
پنج پروژه بزرگ منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در شرف افتتاح

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، محمدرضا پیرحسینلو در حاشیه بازدید ماهانه خود از پروژه‌های در حال ساخت، بیان داشت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس یکی از قطب‌های مهم تولید در کشور است و در حال حاضر 15 پروژه فعال زیرساختی در منطقه به ارزش سه هزار و 200 میلیارد تومان در دست اقدام است.

وی همراهی معاونان و مدیران در بازدیدها را سبب افزایش سرعت پیشرفت پروژه ها خواند در ادامه تصریح کرد: از این تعداد، پنج پروژه با درصد پیشرفت بین 50 تا 100 درصد در شرف افتتاح قریب‌الوقوع قرار دارند و البته پروژه پست مدولار شهید لشکری با قابلیت برق رسانی به چهار صنعت بزرگ مستقر در اولویت قرار دارد و به زودی افتتاح می‌شود.

دیگران چه می خوانند:

وی خاطرنشان کرد: از این میان می‌توان به پروژه گازرسانی به نیروگاه‌های سایت میانی و احداث شبکه و ایستگاه تقلیل فشار سایت شمالی و میانی، پروژه تعمیرات اساسی پل دسترسی، آبگیر و اسکله منطقه ویژه، پروژه جمع‌آوری و هدایت سیلاب سایت شمالی، پروژه آبرسانی به شرکت‌های مستقر در سایت 600 هکتاری و پروژه تکمیل و بازسازی ابنیه و کارهای عمرانی منطقه ویژه اشاره داشت.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس افزود: همچنین 22 شرکت با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد و 705 میلیون‌دلاری در منطقه فعالیت دارند که باید به این آمار، آمار 52 شرکتی که در حال ساخت و نصب تجهیزات هستند نیز اضافه کنیم.

وی اضافه کرد: در مجموع سرمایه‌گذاری ترکیبی این شرکت‌ها به بیش از دو میلیارد 313 میلیون دلار، دو میلیارد و 470 میلیون یورو و چهارهزار میلیارد تومان می‌رسد.

وی در ادامه به نقش منطقه‌ویژه در حوزه اشتغال زایی اشاره کرد،گفت در حال حاضر 14هزار نفر بصورت مستقیم مشغول به کار هستند که با اجرای برنامه های توسعه ای وبهره برداری از پروژه ها این میزان اشتغال زایی به 30 هزار نفر می‌رسد.

پیرحسینلو در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با هم‌افزایی تمامی ارکان دخیل شاهد تحقق اهداف در سال 1403 و ارتقا عملکرد در تمامی بخش‌ها باشیم.

پنج پروژه بزرگ منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در شرف افتتاح

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟