تحلیل و بررسی عملکرد شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۱۴۰۲

عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۱۴۰۲ نشان‌دهنده توانمندی و پتانسیل بالای این شرکت در حوزه‌های تولید، اکتشاف و توسعه زیرساخت‌ها است. با ادامه روند رشد و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای، صبانور می‌تواند به یکی از پیشروان صنعت معدن کشور تبدیل شده و نقش مؤثری در تحقق اهداف اقتصادی و اشتغال‌زایی ایفا کند.
تحلیل و بررسی عملکرد شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۱۴۰۲
دیگران چه می خوانند:

به گزارش اختصاصی رصد بورس، براساس گزارش ارائه شده در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور مشخص شد که کنور در سال 1402 و سه ماهه ابتدایی سال جاری با تمرکز بر افزایش تولید، کاهش توقفات و بهبود کیفیت محصولات، موفق به ثبت رکوردهای پیاپی در تولید روزانه و ماهیانه شد. در بهار امسال، رکورد تولید سه ماهه صبانور در مقایسه با مدت مشابه سالیان گذشته به دست آمد.  
 
پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی 
 
برای دستیابی به اهداف توسعه‌ای، صبانور پروژه احداث کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن گلالی با ظرفیت تولید سالیانه دو میلیون و 500 هزار تن را در دست اقدام دارد. این پروژه پس از انجام اصلاحات فنی و تغییر محل احداث، در نزدیک‌ترین محدوده به معدن عملیاتی خواهد شد.  
 
همچنین فاز 3 پروژه شهرک با هدف تولید دو میلیون و 500 هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن در منطقه بیجار و فاز 2 پروژه گلالی به منظور تولید دو میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن در حال تهیه اسناد و مذاکرات لازم هستند.  
 
دستاوردهای اکتشافی و زیرساختی 
 
در حوزه اکتشافات، صبانور به دستاوردهای قابل‌توجهی طی دو سال اخیر دست یافته و در سال جاری نیز مسیر موفقیت‌آمیز خود را در توسعه اکتشافات دنبال خواهد کرد. سه پروژه انتقال پساب به شهرستان‌های محل اجرای پروژه‌های صبانور نیز با جدیت پیگیری می‌شوند. 
 
افزایش سرمایه و دستاوردهای مالی کنور 
 
سرمایه شرکت در بدو تأسیس 50 میلیارد تومان بود که با افزایش 208 درصدی در سال گذشته به یک هزار و 277 میلیارد تومان رسید. مبلغ فروش محصولات شرکت در سال 1402 به 57 هزار و 304 میلیارد و 234 میلیون ریال رسید که نشان از افزایش 111 درصدی نسبت به سال قبل دارد. همچنین سود عملیاتی و سود خالص شرکت به ترتیب با رشد 98 درصدی و 85 درصدی نسبت به سال 1401 همراه بوده است. 
 
پروژه‌های جدید و توسعه‌ای صبانور 
 
پروژه احداث کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن گلالی با ظرفیت تولید سالیانه 2.5 میلیون تن و پیشرفت فیزیکی 4.5 درصدی تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری و پروژه احداث کارخانه گندله‌سازی شرکت صبا امید غرب خاورمیانه با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون تن و پیشرفت فیزیکی 50.05 درصدی از دیگر دستاوردهای شرکت در حوزه توسعه زیرساخت‌ها است. 
 
سرمایه‌گذاری‌های پورتفوی کنور 
 
میزان پورتفوی سرمایه‌گذاری شرکت شامل 794 میلیارد تومان در شرکت صبا امید غرب خاورمیانه، 818 میلیارد تومان در شرکت معدنکار باختر، 134 میلیارد تومان در شرکت اکتشاف تجلی صبا، 56 میلیارد تومان در شرکت ذوب آهن غرب کشور و حدود 6 میلیارد تومان در شرکت عمران گستر صبانور است. 
 
آینده‌نگری و برنامه‌های آتی صبانور 
 
صبانور با هدف اجرای طرح‌های توسعه‌ای گروه، افزایش میزان ضریب دسترسی و کاهش توقفات ساعتی کارخانه‌های تولیدی، برنده شدن در سه محدوده اکتشافی (بوکان، یزد و سیرجان) و رکورد فروش کنسانتره سنگ‌آهن به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ خود در سال 1402، به دنبال تحقق اهداف بلندمدت خود است.

تحلیل و بررسی عملکرد شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۱۴۰۲

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟