گام‌های ذوب ‌آهن اصفهان در مسیر جهش تولید

ذوب آهن اصفهان به دلیل شیوه تولید کوره بلند نیازمند نوع خاصی از مواد معدنی است و همچنین از یارانه انرژی هم برخوردار نیست به همین دلیل نسبت به سایر فولادی‌ها که کمبود مواد اولیه و انرژی را تجربه می کنند، عملکردی بسیار مناسب و مطلوب را در سال جهش تولید با مشارکت مردمی در تداوم روند گذشته خود در دستور کار قرار داده است.
گام‌های ذوب ‌آهن اصفهان در مسیر جهش تولید
دیگران چه می خوانند:

به گزارش رصد بورس، ذوب آهن اصفهان، اولین و بزرگترین تولید کننده فولاد و خطوط ریلی در ایران و همچنین بزرگترین تولید کننده محصولات فولادی بلند در خاورمیانه با ظرفیت تولید 3.6 میلیون تن در سال است که طیف گسترده ای از مقاطع فولادی سازه ای و صنعتی را تولید می کند. 
 
در طول سالیان متمادی واحدهای معدنی ذوب آهن اصفهان گرفته شد و حتی واحدهای صنعتی که می توانست برای این مجموعه ارزش آفرین باشد مانند بخش ورق از آن جدا شد و این موضوع محدودیت هایی را برای شرکت ایجاد کرده است. 
 
معادن دولتی در قالب قراردادهای برداشت و فروش به صورت مداوم وارد مزایده می شوند و  انشاا... امسال هم با برگزاری مزایده چند معدنی که در اختیار ایمیدرو قرار دارد این روند ادامه می یابد که فرصت بسیار خوبی برای گسترش فعالیت های معدنی ذوب آهن اصفهان به شمار می رود. 
 
با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان" جهش تولید با مشارکت مردم"  به اذعان معاون وزیر صمت، رویکرد معدنی این مجتمع عظیم صنعتی در دوره جدید متفاوت و اثربخش است و سبب شده با حضور فعال در مزایده های معدنی کشور موفقیت های خوبی را در سال گذشته کسب نماید. 
 
ذوب آهن اصفهان موفق شد  در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، در ایام تعطیلات نوروز ( 15 روز اول سال ) مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع صنعتی از جمله سنگ آهن به میزان 56411 تن و زغال سنگ به میزان 47669 تن و کک وارداتی به میزان 20756 تن تامین و تحویل شد که به نسبت سال‌های گذشته در این ایام بی سابقه است. 
 
این مجتمع عظیم صنعتی پیش از این در سه ماهه پایانی سال 1402 نیز موفق شده بود تا رکورد بارگیری 111هزار تن سنگ‌‌آهن از مبداء سنگان را توسط بخش حمل و نقل ریلی با 1672 واگن به ثبت برساند. 
 
تیرآهن های بال پهن تولیدی ذوب آهن اصفهان نقطه عطف ساختمان سازی ایمن به ویژه در بلند مرتبه ها برای کشور محسوب می شوند که رئیس جمهور ایران هم این دستاورد را بزرگ و قابل تقدیر خواندند.  
 
تولید آرک معدن جهت استفاده در سقف تونل های معدنی نیز اقدامی قابل تقدیر است و توسعه ایمن معادن را در پی دارد. این شرکت در کنار تامین نیاز بازار داخل در عرصه صادرات و تامین ارز نیز موفق عمل کرده است. 
 
گام‌های ذوب‌آهن اصفهان در مسیر توسعه‌ پایدار اقتصادی کشور با جهش و افزایش در میزان تولید محصولات جدید و باکیفیت در عرصه‌های گوناگون زیست‌محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی نیز تاکنون عملکردی مطلوب و درخور تقدیر را به همراه داشته است. 
 
ورود ذوب آهن اصفهان به عرصه تصفیه پساب که اقدامی شاخص از طرف کارشناسان، مسئولین و رئیس جمهور خوانده شد یکی از این اقدامات اساسی بوده است. چرا که با توجه به شرایط جوی کشور، بهره گیری از پساب در خطوط تولیدی می تواند بسیار به تداوم تولید و کاهش مصرف آب خام کمک کند.

گام‌های ذوب ‌آهن اصفهان در مسیر جهش تولید

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟