پروانه فعالیت شركت بیمه زندگی كاریزما

براساس "قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی" و "قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری" و نظر به تایید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت شرکت تخصصی بیمه زندگی کاریزما در زمینه انواع بیمه های زندگی و مستمری صادر شد
پروانه فعالیت شركت بیمه زندگی كاریزما

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی مجوز فعالیت این شرکت، پس از طی فرآیندهای مرتبط برای اخذ پروانه صادر شده و شرکت بیمه زندگی کاریزما، از تاریخ صدور پروانه، مجاز به انجام عملیات بیمه ای در  رشته های بیمه های زندگی و مستمری خواهد بود.
بر اساس این گزارش، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی طی نامه‌ای جداگانه صدور مجوز فعالیت این شرکت را تبریک گفت و افزود: اينك كه به لطف خداوند متعال و تلاش مستمر دست‌اندركاران، پروانه فعاليت آن شركت صادر شده، ضمن تبريك به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، مدیران، کارکنان و سهامداران شرکت سهامی بیمه زندگی کاریزما، انتظار می‌رود تمام مسئولین آن شرکت، تلاش و دقت خود را در رعايت قوانين و مقررات مربوطه به كار گيرند.
دکتر بنیادی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران نیز حسب وظایف قانوني خود بر عملكرد آن شركت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.
 وی همچنین بر اجرای کامل موارد ذیل از سوی آن شرکت تاکید کرد:
1- کلیه کارکنان آن شرکت به ویژه کارکنان کلیدی تأييد صلاحيت شده براي تصدي سمت‌های مختلف بايد در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه فعاليت نمايند و در صورتي كه به هر علت تغيير هر یک از کارکنان کلیدی آن شرکت مدّ نظر باشد لازم است قبلاً فرد واجد شرايط ديگري براي احراز صلاحيت حرفه‌ای به بيمه مركزي معرفي گردد.
2-  در اجرای آیین‌نامه‌های مصوب شورای‌عالی بیمه و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های بیمه مرکزی، کلیه اطلاعات، مدارك و مستندات مورد نیاز واحدهای مختلف بیمه مرکزی در چارچوب تعیین شده به این سازمان ارسال گردد.
3-  در پذیرش و نگهداری ریسک، ضوابط مصوب شورای عالی بیمه در خصوص حداکثر ظرفیت مجاز نگهداری شرکت و نیز الزامات مندرج در آيين‌نامه «نحوه محاسبه و نظارت بر توانگري مالي مؤسسات بيمه» و برنامه عملیاتی آن شرکت رعایت شود.
4-  رعایت کلیه موارد مندرج در اساسنامه آن شرکت که به تأیید بیمه مرکزی رسیده است و نیز رعایت کلیه الزامات مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن الزامی است.

 

دیگران چه می خوانند:

پروانه فعالیت شركت بیمه زندگی كاریزما

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟