١٣٩٩/١١/٢٢ ١٠:٢٩ ب ظ
کد خبر : ٣٣٦٤
وام سهام عدالت را کدام بانک میدهد؟
وام سهام عدالت را کدام بانک میدهد؟

رئیس سازمان بورس اعلام کرده بود که در این هفته سهام داران میتوانند کارت اعتباری سهام عدالت را دریافت کنند اما بانک ها در مورد وام سهام عدالت ابلاغیه ای هنوز دریافت نکردند. رئیس جدید سازمان بورس از اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در این هفته نیز خبر داد اما در 9 ماه گذشته هیچ اقدامی برای وام سهام عدالت انجام نشده است.

 

سپس مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز پرداخت کارت اعتباری در این هفته خبر داد. به گفته او برای کسانی که نیازهای فوری و ضروری در حد ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دارند یک  کارت اعتباری  یا کارت خرید صادر شود. اگر سهامدار پول را ۲۹ روزه برگرداند سود به آن تعلق نمی‌گیرد. در غیر این‌ صورت پول دریافت شده به وام سه ساله تبدیل می‌شود که سود آن هم باید پرداخت شود.

در ۹ ماه گذشته اقدام عملی خاصی برای وام  سهام عدالت  صورت نگرفته، از اظهارات رئیس سازمان  بورس  نیز اینطور برنمی‌آمد که سهامداران بتوانند در این هفته کارت اعتباری بگیرند. پیگیری‌های تجارت‌نیوز از چند بانکی که سهامداران زیادی در آن‌ها حساب دارند نیز این موضوع را تایید می‌کند.

اپراتور یکی از شعب بانک صادارت در مرکز شهر می‌گوید: «تو اخبار گفتن که گفتن. مگه اخبار برای ما تصمیم میگیره؟ برای خودش میگه. سهام عدالت به بانک‌ها ربطی نداره»

۴۰ درصد از دارندگان سهام عدالت از مشتریان بانک ملی هستند، اما اپراتور این بانک به تجارت‌نیوز می‌گوید: «ما وام یا کارت اعتباری سهام عدالت نمیدیم. بانک هم جلوی همه‌ی وام‌های خرد رو گرفته»

اپراتور یکی دیگر از شعب این بانک می‌گوید که هنوز ابلاغیه‌ای برای آغاز طرح اعطای کارت اعتباری سهام عدالت دریافت نکرده است.

 

 

 

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :